Montag, 19. November 2018

بازداشت فعالین و کارگران 7 تپه به 19 نفر رسید (18 مرد و یک زن) و یک زن و یک زن و یک زن

یک زن و یک زن و یک زن
رزا: برای دستگیری 1 زن به اتوبوس حمله می کنند. سخنگویان و نمایندگان کارگری به دستگیری این زن اعتراض می کنند.

چند تا اتوبوس کارگرا و خانواده ها رو اورده منتها تو یکیش رفتن دنبال سپیده اما اسماعیل و مسلم وایسادن و...
https://twitter.com/azarmvand/status/1064270979319427075
وقتي ماموران به اتوبوس حامل كارگران هفت تپه يورش آوردند، هدفشان دستگيري يكي از خانمها بود، اما اسماعيل_بخشي و مسلم_آرمند مي‌ايستند و ميگن اگر بخواي اين خانم رو ببري بايد ما رو هم ببريد! سه تاشون رو بردن

رزا: در گزارش های اول این زن می شود "از خانواده کارگران"، بعد میشود "خبرنگار بخش کارگری خوزستان" بعد می شود "خبرنگارِ پوشش دهنده ی اخبار کارگری" ...
ولی این زن یک دختر پانک است. بعداز اعلام اسم سپیده، می شود خبرچینی که اسماعیل بخشی و کارگران هفت تپه را بگا داده، بعد می شود نفوذی توییتری! خلاصه هزار و یک تحلیل از یک دختر جوان که در مقابل این 18 کارگر و فعال کارگری خار و کوچک می نمایندش!
اسم فامیل سپیده را از غ به ق برگردانیم میشود همان دخترک شیطونِ پانک از جنوب!
https://twitter.com/amirebtehaj/status/1064263400648318977

نخست اسماعیل بخشی و مسلم ارمند دو نماینده کارگران بخش تجهیزات مجتمع کشت و صنعت هفت تپه به همراه سپیده غلیان خبرنگاری که برای پوشش اعتصاب و تهیه گزارش در میان کارگران بود بازداشت شدند و سپس تا غروب جمعه ۱۵ نفر دیگر شامل ۱۳ نماینده‌ی کارگران و دو مدیر بخش‌های تجهیزات و ترابری که به اعتصاب کارگران پیوسته بودند بازداشت شدند.

لازم به اشاره است که در جریان اعتراضات امروز کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه به همراه خانواده‌هایشان، حوالی ظهر امروز (یکشنبه ۲۷ آبان ماه) چهار نفر از معترضان بازداشت شدند. گفته می‌شود سه نفر از بازداشت‌شدگان به نام‌های “اسماعیل بخشی” و “محسن آرمان” و “محمد خنیفر” هستنند و نفر چهارم یک خانم از اعضای خانواده کارگران معترض است که در اعتراضات امروز مشغول گرفتن عکس بوده است.

رزا:عکس سپیده "خبرنگار" در شأنِ بسیاری از سایت های کارگری نبود! پس من منتشر میکنم تا پیوند دستهای پینه بسته را به نسلی از زنانِ "غیر متعارفِ" جنبش کارگری ببینید! این همان قدم اول است که رژیم را به سرآشیبی سقوط انداخته!
 سپیده نه مشغول خبرنگاری و نه عکس و غیره بوده است. بدلیل پانک بودن از اتوبوس می کشند بیرون، ببرند که کارگران( بخشی و آرمند) نمی گذارند. پس هر سه نفر را میبرند. بقیه را هم بعدن می گیرند، از بین معترضین که علیه دستگیری این 3 نفر جلوی امنیت خانه ی شوش! تحصن و اعتراض کردند...
هیچ انقلابی برای گرفتن حقوق و دستمزد شروع نشده! انقلاب یعنی حسابی ریدن به تمام وضع موجود!
نمایندگان کارگری ابتدا با آه و اشک و نفرین و لعنت به زندگی شروع کردند تا زنان را شناختند! زن یعنی زندگی و عشق! یعنی آلترناتیو وضع موجود. یعنی خود گردانی یعنی حتی اگر  گرسنه ای تن فروشی. یعنی مقاومت برای زنده ماندن برای آینده و برای حفظ  زندگی کودکان فردا!
دور نیست که کارگران در سطح توده ای دریابند که مبارزه برای حق تعیین سرنوشت (بر روی بدن و سبکِ زندگی) از مبارزاتشان برای آزاد شدن کارگران از بردگی به وسایل تولید و خودِ تولیدِ اجباری، جدا نیست!
از هم در برابر نیروی انتظامی و سرکوب حمایت کنیم!
امروز ریدم به هیکل صاب‌کارم و از کرده‌ی خود خشنودم.
سپیده قلیان
پنجشنبه, 2 مارس 2017
«سپیده قلیان»، فعال مجازی 21 ساله ساکن شهر اهواز سه  روز پیش توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر دستگیر شده و تاکنون از محل نگه‏داری او خبری در دست نیست. او دانشجوی ترم چهارم دام‎پزشکی است که غروب روز جمعه، ششم اسفندماه توسط نیروهای امنیتی به محل نامعلومی منتقل شده است.

نگرانم برای #سپیده_قلیان اون دختر رنگی پنگی دلشاد امیدوارم خیلی زود آزاد بشه
سپیده قلیان
ahmadgholamii_@faranak.london آره 😓 اما چون سپيده قليان بوده حضرات دوست ندارن خبرشو كار كنن كه به وقتش جواب تك تكشونو ميدم
https://www.instagram.com/p/BqWBQopH2FC/
بپذیریم که دختر پرحاشیه و دردسرسازیه و اگر دام امنیتی هم نبوده، سرخود و نسنجیده عمل کرده و ضربه بزرگی به بدنه اعتصابات زده...

اون خانم خبرنگار ناشناس صبح که تا ظهر تبدیل شد به فعال مدنی و گفتند بخشی برای محافظت ازش حین درگیری دستگیر شده #سپیده_قلیان بود که نه ژورنالیسته نه اکتیویست، یک کاربر توییتری ساده است که این‌جا معروف شده به آدم‌فروشی...
https://twitter.com/XrXIII/status/1064286673213825024
برخی منابع خبری گزارش دادند که این دو کارگر به همراه یک خبرنگار زن در حالی که سوار بر اتوبوس‌های تازه پس گرفته شده این شرکت بودند، از سوی یگان ویژه پلیس بازداشت شدند.

آخرین اخبار از #هفت_تپه : - تعداد بازداشتی‌های تجمع امروز هفت‌تپه ۱۸نفر گزارش شده - حال همه بازداشتی‌ها (۱۷مرد و‌ یک‌زن) خوبه - تعدادی از این بازداشتی‌ها عصر امروز جهت پیگیری وضعیت همکارانشان به پلیس امنیت شوش مراجعه کردند اما همانجا بازداشت شدند! #نان_کار_آزادی_اداره_شورایی
هویت ۱۵ بازداشت‌شده امروز “سعید منصوری” (نماینده تحقیقات)، “جلیل احمدی” (نماینده کشاورزی)، “عظیم سرخه” (نماینده خدمات پشتیبانی)، “مهدی داوودی” (خدمات پشتیبانی)، “سعید الکثیر” (حراست)، “آقای علیزاده” (حراست) “امید آزادی” (کارخانه شکر)، “سید حسن فاضلی” (نماینده تجهیزات)، “صمیر احمدی” (تجهیزات)، “آقای سلامت نیا” (مدیر تجهیزات مکانیکی)، “عماد کثیر” (نماینده زیربنایی)، “محمود سعدی” (تجهیزات)، “خالد تمیمی” (مدیر ترابری)، “ایمان اخضری” و “پویا بشمه” (خوراک دام) احراز شده است.

با احتساب این ۱۵ نفر تعداد معترضین بازداشت شده در تجمع اعتراضی روز یکشنبه به ۱۹ تن رسید.

هرانا پیشتر در گزارشی از بازداشت چهار تن دیگر به نام‌های “اسماعیل بخشی”، “مسلم آرمند”، “محمد خنیفر” و “سپیده قلیان” خبر داده بود.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷، حداثل ۱۵ تن از جمله تمامی اعضای مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت‌تپه به همراه چند فعال کارگری و یک فعال مدنی در محل پلیس امنیت شوش بازداشت هستند و تعدادی از شاغلین و مدیران شرکت که جهت پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان در پلیس امنیت حاضر شده بودند نیز بازداشت شده‌اند.
هویت ۱۵ بازداشت‌شده امروز “سعید منصوری” (نماینده تحقیقات)، “جلیل احمدی” (نماینده کشاورزی)، “عظیم سرخه” (نماینده خدمات پشتیبانی)، “مهدی داوودی” (خدمات پشتیبانی)، “سعید الکثیر” (حراست)، “آقای علیزاده” (حراست) “امید آزادی” (کارخانه شکر)، “سید حسن فاضلی” (نماینده تجهیزات)، “صمیر احمدی” (تجهیزات)، “آقای سلامت نیا” (مدیر تجهیزات مکانیکی)، “عماد کثیر” (نماینده زیربنایی)، “محمود سعدی” (تجهیزات)، “خالد تمیمی” (مدیر ترابری)، “ایمان اخضری” و “پویا بشمه” (خوراک دام) احراز شده است.

روز یک‌شنبه ابتدا اعلام شد که دوتن از نمایندگان کارگران به‌نام‌های اسماعیل بخشی و مسلم آرمند و یک خانم خبرنگار دستگیر شده‌اند، اما در ساعات بعد، گزارش‌هایی از بیشتر شدن تعداد بازداشتی‌های مربوط به این تجمعات اعتراضی منتشر شد.

در آخرین گزارش، کانال رسمی کارگران هفت‌تپه در تلگرام، فهرست اسامی ۱۸ نفر را منتشر کرده است که یکی از آن‌ها روزنامه‌نگاری است به‌نام سپیده قلیان و باقی همه کارگران و کارکنان نیشکر هفت‌تپه‌اند (ازجمله اعضای مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت‌تپه، چند فعال کارگری و حتی برخی مدیران که بعد از حضور برای پی‌گیری وضعیت بازداشت‌شدگان در محل پلیس امنیت شوش، بازداشت شده‌اند).


شمار بازداشت شدگان در ارتباط با اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه به ۱۹ تن رسید

ادامه ی مطلب در همینجا- اینجا


#مقاومت_در_هفت_تپه_ادامه_دارد دوشنبه ۲۸ ابان ۹۷ پانزدهمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه حرکت کارگران از شرکت به طرف شوش جهت حمایت از نمایندگان خود که دیروز ۲۷ ابان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند
https://twitter.com/yarashna7/status/1064406658569375744
همچنین «اسماعیل بخشی» یکی از کارگران این کارخانه که به عنوان نماینده کارگران بارها در اعتراضات سخنرانی کرده بود، به همراه «مسلم آرمند» - کارگری که تصاویری از حرف‌ها و گریه‌هایش بارها در فضای مجازی بانشر شده بود- توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
این کسی که دو ماه پیش با بغض زندگی رو لعن می‌کرد، امروز صدای زندگیه
لعنت به این زندگی...
https://twitter.com/behzadface/status/1063447370027937795

▫️ #مسلم_آرمند که ساعتی پیش در چهاردهمین روز اعتراض کارگران هفت تپه بازداشت شد، همان کارگری است که دو روز پیش با چشم گریان می گفت: خانواده همکارا زنگ میزنن میگن داریم از گرسنگی می میریم #خوزستان
https://twitter.com/iranwire/status/1064117912477331456

جنبش کارگران فرد محور نیست. این جنبش خاریست در چشم شاه و شیخ پرستان. #نان_کار_آزادی_اداره_شورایی

تظاهرات امروز #کارگران_هفت_تپه نشان داد که جنبش کارگری فراتر از وجود و حضور رهبر رفته است و نمی توان جلوی پیشروی آنها را با دستگیری امثال #اسماعیل_بخشی گرفت. به آنان که هر جنبشی را بدون رهبر ناموفق می دانستند باید #هفت_تپه را نشانشان بدهیم.
https://twitter.com/pouya_mazloumi/status/1064400910972002304
همچنان بلند فریاد می‌زنند: مرگ بر یگانِ ضد کارگر.!
https://twitter.com/i/status/1064404713981075457
خب دیگه به سلامتی #اسماعيل_بخشی دستگیر شد رفقای رادیکال می‌تونن نفس راحت بکشن که امنیتی نیست!
بله جو شوش اصلا امنیتی نیست و مطالبات کارگران کاملا صنفیه، فقط چون قوه‌قضاییه نظرش با نظر دوستان دلواپس جمهوری‌اسلامی فرق داره و اعتراض کارگران بابت تضییع حقوقشون رو یک موضوع امنیتی میدونه، به وکیل انتخابی کارگران بازداشتی اجازه وکالت نداده
https://twitter.com/BacheGorbe/status/1064421400063221760
اونایی که شپش افتاده بود به خشتکتون که «چرا اسماعیل بخشی رو نمیگیرن!پس از خودشونه» الان پاشین یقه‌ جر بدین و هشتگ بزنین.‌‌خوب بلدین که.
https://twitter.com/baszaboon/status/1064114157774139392
https://youtu.be/etC4JzV2mhk
اگر من مُردم کسی حق ندارد جنازه‌ی مرا خاک کند. تابوت مرا بیاورید در اعتصابات! مرده من هم فرياد خواهد زد.
که در خون خستگان دل شکستگان آرمیده طوفان

مسیری که از دیماه با 'نان کار آزادی' شروع شد، به 'نان کار آزادی پوشش اختیاری' و 'نان کار آزادی آموزش رهایی' رسید و اکنون در #نان_کار_آزادی_اداره_شورایی بلوغ یافته است.
ده سال قبل ناگهان تعرفه واردات شکر صفر شد یک میلیون تُن شکر ارزان وارد شد کارخانه ملی نیشکر ورشکست شد دولت بعد کارخانه را مفت فروخت خریدار نالایق با اعتبار شرکت وام و ارز و رانت گرفت و ناپدید شد در هر خط این توییت چند نفر میلیاردر و کارگران #هفت_تپه فقیرتر شدند

پیام کارگران واضح است:
فردطلبان، ناسیونالیست‌ها و نژادپرست‌ها خودشان را به ما نچسبانند.
آلترناتیو ما شوراست.
نان، کار، آزادی، ادارۀ شورایی.
مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر.
"ناسیونالیستها فاشیستها نژادپرستها خودشان را بما نچسبانند... آلترناتیو ما شوراست... شورا یعنی همه برای همدیگر نه همه برای یکی"
https://twitter.com/hszleila/status/1060476869806559233
گزارش ها از هفت تپه و شوش حاکی از بازداشت دستکم ۱۹ تن در ارتباط با اعتراض های کارگران شرکت نیشکر هفت تپه است.

به گزارش کانال رسمی کارگران هفت تپه، ۱۶ تن از بازداشت شدگان از جمله اسماعیل بخشی، محسن آرمند، محمد خنیفر، پویا بشمه، سعید منصوری، جلیل احمدی، ایمان خضری و عظیم سرخه از نمایندگان کارگری بازداشت شده در روز یکشنبه هستند.

از دیگر نمایندگان کارگری، مهدی داوودی، سعید الکثیر، علیزاده، امید آزادی، حسن فاضلی، سمیر احمدی، عماد کثیر و محمود سعدی هستند که روز یکشنبه به دست ماموران امنیتی بازداشت شده اند.

همچنین دو تن از مدیران بخش های شرکت نیشکر هفت تپه؛ خالد تمیمی و سلامت نیا همراه با یک خبرنگار زن بازداشت شده اند. نام این خبرنگار در کانال تلگرامی کارگران هفت تپه، سپیده غلیان اعلام شده است.

هنوز دلیل بازداشت ها و اتهام بازداشت شدگان از سوی مقام های رسمی اعلام نشده است.
کارگران بازداشت شده سپس به ستاد خبری شوش واقع در شهرک دانیال منتقل شده اند و هم اکنون در این محل تحت بازداشت قرار دارند.
پیشتر غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، به خبرگزاری دولتی ایرنا گفته بود که چهار تن بازداشت شده اند و "بقیه موارد را بعداً به‌صورت رسمی اعلام می‎کنیم".


از سوی دیگر فرزانه زیلابی٬ وکیل سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه٬ خبر داده پرونده به شعبه اول دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شوش ارجاع شد وکالت او به دستور دادیار٬ ثبت در پرونده شده است.

اما به علت این که موضوع پرونده امنیتی اعلام شد با دفاع او از موکلینش موافقت نشده است٬ چرا که او در لیست وکلای مورد وثوق قوه قضاییه نیست.

همچنین طبق آخرین گزارش های رسیده ، تمامی اعضای مجمع نمایندگان کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و چند فعال کارگری دیگر نیز دستگیر و بازداشت شده اند. اسامی بازداشت شدگان تا کنون به شرح زیر است . پویا بشمه : خوراک دام ، سعید منصوری : نماینده تحقیقات، جلیل احمدی : نماینده کشاورزی ،عظیم سرخه : نماینده خدمات پشتیبانی ، مهدی داوودی : خدمات پشتیبانی ، سعید الکثیر : حراست ،علیزاده : حراست ، امید آزادی : کارخانه شکر، سید حسن فاضلی:نماینده تجهیزات، صمیر احمدی : تجهیزات، مهندس سلامات نیا : مدیر تجهیزات مکانیک، عماد کثیر:نماینده زیربنایی، محمود سعدی :تجهیزات،اسماعیل بخشی : نماینده تجهیزات، سپیده غلیان : خبرنگار، مسلم ارمند :نماینده تجهیزات؛ محمد خنیفر: تجهیزات و خالد تمیمی : مدیر ترابری .

به دستور شورای تأمین و ستاد مدیریت بحران خوزستان اطلاعات و پلیس امنیت جمهوری اسلامی ایران قصد دارن اسماعیل بخشی و سایر دستگیرشدگان را به اطلاعات امنیت اهواز و سپس تهران انتقال دهند حفظ جان و سلامتی کارگران به عهده نظام است


اتحاد سراسری کارگران ایران / ۲۸ آبان ۱۳۹۷
اعتراض کارگران هفت تپه: دستگیری و برخورد امنیتی
https://youtu.be/rmiF5b1U8vs
اسماعیل رو گرفتن ما همه بخشی هستیم؛ تظاهرات کارگران هفت تپه ؛ ۲۸ آبان
https://youtu.be/zMP8wfJRLzA
کارگر هفت تپه آزاد باید گردد شعار کارگران فولاد اهواز ۱۸ آبان کلیپ
https://youtu.be/-rRpfKLzHfY
تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه مقابل ساختمان نیروی انتظامی شوش
https://youtu.be/K7TRplK4HrY
بازداشت دو نماینده کارگران معترض نیشکر هفت تپه
https://youtu.be/LE0fQgmhbPs
کارگر زندانی آزاد باید گردد؛‌تظاهرات بزرگ کارگران هفت تپه و حرکت به سمت دادگاه ۲۸آبان - فیلم
https://youtu.be/oHsc7SFJsaM
امروز، ۲۸ آبان؛ تجمع کارگران گروه ملی #فولاد_اهواز مقابل فرمانداری شهرستان اهواز با شعار "کارگر هفت‌تپه آزاد باید گردد"
https://twitter.com/PanahGodneshin/status/1064438783112867845
هم اکنون /بست نشینی کارگران نیشکر هفت تپه روبه روی دادگاه شوش.به گزارش سندیکای نیشکر هفت تپه مسئولین حراست دادگستری شوش ,اجازه ی ماندن وکیل کارگران در دادگاه را نمی دهند..
https://twitter.com/ordoyekar/status/1064440020596125696
جمعیت کارگران معترض در برابر دادگاه شوش رسیده و شعار می دهند: کارگر زندانی آزاد باید گردد دادگاه نیمه تعطیل است/ سندیکای گارگران نیشکر هفت تپه
https://twitter.com/ordoyekar/status/1064434391601086465
امروز دوشنبه 28 آبان. کارگران در برابر فرمانداری شوش شعار می دهند: مرگ بر نظام ضد کارگر
https://twitter.com/ordoyekar/status/1064429309828521985

 افزایش شمار بازداشت‌شدگان به ۱۹ تن در چهاردهمین روز اعتراض کارگران هفت‌تپه

خبرگزاری هرانا – شمار معترضان بازداشت شده روز یکشنبه در جریان تجمع کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه تاکنون به نوزده تن رسیده است. در این روز جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه برای چهاردهمین روز مقابل فرمانداری شوش در تجمعی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷، حداثل ۱۵ تن از جمله تمامی اعضای مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت‌تپه به همراه چند فعال کارگری و یک فعال مدنی در محل پلیس امنیت شوش بازداشت هستند و تعدادی از شاغلین و مدیران شرکت که جهت پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان در پلیس امنیت حاضر شده بودند نیز بازداشت شده‌اند.
هویت ۱۵ بازداشت‌شده امروز “سعید منصوری” (نماینده تحقیقات)، “جلیل احمدی” (نماینده کشاورزی)، “عظیم سرخه” (نماینده خدمات پشتیبانی)، “مهدی داوودی” (خدمات پشتیبانی)، “سعید الکثیر” (حراست)، “آقای علیزاده” (حراست) “امید آزادی” (کارخانه شکر)، “سید حسن فاضلی” (نماینده تجهیزات)، “صمیر احمدی” (تجهیزات)، “آقای سلامت نیا” (مدیر تجهیزات مکانیکی)، “عماد کثیر” (نماینده زیربنایی)، “محمود سعدی” (تجهیزات)، “خالد تمیمی” (مدیر ترابری)، “ایمان اخضری” و “پویا بشمه” (خوراک دام) احراز شده است.
با احتساب این ۱۵ نفر تعداد معترضین بازداشت شده در تجمع اعتراضی روز یکشنبه به ۱۹ تن رسید.
هرانا پیشتر در گزارشی از بازداشت چهار تن دیگر به نام‌های “اسماعیل بخشی”، “مسلم آرمند”، “محمد خنیفر” و “سپیده قلیان” خبر داده بود.

این بازداشت‌ها در حالی صورت گرفته است که پیش از این استاندار خوزستان تجمعات کارگران هفت تپه را مسالمت آمیز خوانده و از طرف دیگر مورد حمایت مردم و اصناف شهرستان شوش نیز بوده است.

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در هفته‌های اخیر به دلیل پرداخت نشدن چهار ماه حقوق، با حضور در محل شرکت و فرمانداری شوش خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند.
شرکت کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی‌ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی‌سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش‌های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.
پویا بشمه : خوراک دام سعید منصوری : نماینده تحقیقات جلیل احمدی : نماینده کشاورزی عظیم سرخه : نماینده خدمات پشتیبانی مهدی داوودی : خدمات پشتیبانی سعید الکثیر : حراست علیزاده : حراست امید آزادی : کارخانه شکر
سیدحسن فاضلی:نماینده تجهیزات صمیراحمدی:تجهیزات مهندس سلامات نیا:مدیرتجهیزات مکانیکی عمادکثیر:نماینده زیربنایی محمود سعدی:تجهیزات اسماعیل بخشی:نماینده تجهیزات مسلم ارمند:نماینده تجهیزات محمدخنیفر:تجهیزات خالد تمیمی:مدیر ترابری

▪️خبر وضعیت حال و روز همه بازداشت شدگان خوب گزارش می‌شود/ آمار و تعداد نفرات همه بازداشت شده، که بدست رسیده به شرح زیر است..

پویا بشمه : خوراک دام
سعید منصوری : نماینده تحقیقات
جلیل احمدی : نماینده کشاورزی
عظیم سرخه : نماینده خدمات پشتیبانی
مهدی داوودی : خدمات پشتیبانی
سعید الکثیر : حراست
علیزاده : حراست
امید آزادی : کارخانه شکر
سید حسن فاضلی:نماینده تجهیزات
صمیر احمدی : تجهیزات
مهندس سلامات نیا : مدیر تجهیزات مکانیکی
عماد کثیر:نماینده زیربنایی
محمود سعدی :تجهیزات
اسماعیل بخشی : نماینده تجهیزات
سپیده غلیان : خبرنگار
مسلم ارمند :نماینده تجهیزات
محمد خنیفر: تجهیزات
خالد تمیمی : مدیر ترابری

لازم به اشاره است که در جریان اعتراضات امروز کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه به همراه خانواده‌هایشان، حوالی ظهر امروز (یکشنبه ۲۷ آبان ماه) چهار نفر از معترضان بازداشت شدند. گفته می‌شود سه نفر از بازداشت‌شدگان به نام‌های “اسماعیل بخشی” و “محسن آرمان” و “محمد خنیفر” هستنند و نفر چهارم یک خانم از اعضای خانواده کارگران معترض است که در اعتراضات امروز مشغول گرفتن عکس بوده است.
اما استاندار خوزستان اعلام کرد امروز در جریان اعتراضات کارگری هفت‌تپه، چهار نفر بازداشت شدند.

 کارگران کارخانه ی نیشکر هفت‌تپه چه می خواهند؟

 مطالبه فراتر کارگران هفت‌تپه مطالبه اداره شورایی کارگاه است که به نحوه مدیریت کارگاه و حق کارگران در مشارکت آنان در مدیریت کارخانه برمی‌گردد. کارگران پس از شکست سیاست‌های مدیریتی کارفرمایان در قبال بهبود وضعیت معیشتی کارگران در طول سال‌های متوالی در هفت‌تپه، امروز از مطالبه صنفی و سطوح اول فراتر رفته‌اند و مسئله‌شان صرفا دستمزد نیست و به این مطالبه رسیده‌اند که می‌خواهند در مدیریت هفت‌تپه شریک باشند و این کارخانه به شکل شورایی اداره شود و کارگران از مازادهای تولیدی این شرکت سهم داشته باشند.
 فیلم/  تظاهرات کارگران هفت تپه نقابل فرمانداری شهر شوش با شعار"کارگر زندانی آزاد باید گردد"/ دوشنبه ۲۸ آبان
https://youtu.be/YVN5G9MGrOM
https://youtu.be/hFqjqUYK9PY

فیلمی از سخنان «اسماعیل بخشی» از کارگران معترض «نیشکر هفت‌تپه» قبل از دستگیری
https://youtu.be/etC4JzV2mhk
شوش : آماده باش مزدوران خامنه‌ای برای سرکوب مردم - ۲۷ آبان‌ماه ٩٧
https://youtu.be/LQRqBCuCyIM
شوش - شعار زنان: فرماندار فرماندار شرم ات باد ، اعتصاب کارگران_هفت_تپه - یکشنبه ۲۷ آبان ٩٧
https://youtu.be/urBn5dgNrwo
تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه در مصلای نمازجمعه
«رو به میهن، پشت به دشمن»
https://youtu.be/elvbHdy7IoE
شعار کارگران نیشکر هفت تپه در نماز جمعه
https://youtu.be/nML_KdDHxgA
«مسلم آرمند» یکی از کارگران نیشکر هفت‌تپه: ما ایرانی هستیم ولی ۱۴ روز است
یکی از کارگران نیشکر هفت تپه در چهاردهمین روز اعتراض: ما سیاسی نیستیم، دیگه نان برای خوردن نداریم
مسلم آرمند
https://youtu.be/QXloQGKDdWQ
عقب‌نشینی نیروهای سرکوب‌گر از سرکوب کارگران مظلوم و دست‌خالی نیشکر هفت‌تپه/ از
https://youtu.be/guj-Aikyv2c
سخنان اسماعیل بخشی لحظاتی قبل از دستگیری در میان کارگران اعتصابی نیشکر هفت‌تپه او از صدا‌و سیما انتق
نان، کار، آزادی- اداره ی شورایی
نه تهدید، نه زندان- دیگر اثر ندارد
اگر اسماعیل بخشی به هر دلیلی مُرد- من را خاک نکنید- تابوتم را بیاورید به اعتصابات- مُرده ی من هم، فریاد می زند...
https://youtu.be/_zoH61ESUx4

ضرب و شتم و دستگیری تمامی اعضای مجمع نمایندگان کارگران نیشکر هفت تپه ۲۷آبان۹۷
https://youtu.be/rNfpzaKvetM
روایت شهروندخبرنگار از برخورد نیروهای یگان‌ویژه با معترضان هفت‌تپه.
https://youtu.be/R_-nA1qlF6c
هفت تپه،‌ صدایی از اعماق
https://youtu.be/8WTDQVCGyig
تقدیمی کارگران هفت تپه به کارگران صنعتی سراسر ایران
https://youtu.be/IZD7mLtJKZY

آیت‌الله مکارم شیرازی و مافیای شکر در ایران

از اوایل انقلاب، تعدادی از کارخانه‌های تولید شکر ایران به افرادی از سوی رأس حکومت و افرادی از خانواده آیت‌الله مکارم شیرازی واگذار شده. سال ۱۳۸۵ دولت عدالت‌محور احمدی نژاد در اقدامی به نفع بازار رقابتی اعلام کرد که دیگر به تولیدکنندگان شکر داخلی سوبسید داده نخواهد شد.

محمد علی پسر آیت‌الله مکارم که در تهران تاجر است، و دامادش جواد مدلل شکر را ارزان وارد می کردند و تا قبل از روی کار آمدن احمدی نژاد، دولت به تولیدکنندگان داخلی مابه‌التفاوتی می‌پرداخت تا ضرر نکنند، چون تولید داخلی از شکر وارداتی گرانتر تمام می‌شد.

گفته می‌شود آیت‌الله مکارم و مصباح به دولت فشار آوردند تا پرداخت سوبسید به شکر داخلی را قطع کند. به این ترتیب و با بالا رفتن قیمت شکر داخلی، فروش آن به نفع واردکنندگان شکر کم می‌شد. دولت هم سوبسید را قطع کرد. نتیجه آن شکستن تولید داخلی و اخراج کارگران صنایع شکر بود. فقط در مجتمع کشت و صنعت چغندر قند دزفول – که بزرگترین مجتمع تولید قند و شکر خاورمیانه است – در اردیبهشت ۸۵، ۳۵،۰۰۰ کارگر اخراج شدند.

«سپیده قلیان»، فعال مجازی 21 ساله ساکن شهر اهواز سه  روز پیش توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر دستگیر شده و تاکنون از محل نگه‏داری او خبری در دست نیست. او دانشجوی ترم چهارم دام‎پزشکی است که غروب روز جمعه، ششم اسفندماه توسط نیروهای امنیتی به محل نامعلومی منتقل شده است.

خانواده این دانشجو حدس می زنند از آن جایی که او سابقه بازداشت یا فعالیت سیاسی نداشته، احتمالا علت بازداشتش، فعالیت او در صفحات مجازی هم‎چون ایسنتاگرام و فیس‎بوک بوده است.

او عکس هایی در مورد آلودگی هوای خوزستان، وضعیت کودکان کار در این استان، بازداشت فعالان مدنی و بحران های محیط زیستی در صفحه اینستاگرامش به اشتراک گذاشته است.

یکی از دوستان نزدیک سپیده در مورد بازداشت این دانشجوی فعال در عرصه مجازی به «ایران‏وایر» می گوید: «روز پنج شنبه پنجم اسفندماه به خانه سپیده مراجعه می کنند. تقریبا همه چیز را تفتیش کرده و او را با خودشان می برند. چند ساعت بعد سپیده را آزاد کرده و به خانه می فرستند اما روز هفتم اسفندماه مجددا به خانه سپیده مراجعه می کنند و این بار یکی از ماموران اداره اطلاعات اهواز وقتی مقاومت سپیده را می بیند، با پشت دستش توی دهان او زده است و در نهایت او را با ضرب و شتم به محلی نامعلوم منتقل می کنند.»

صفحات مجازی سپیده قلیان مورد توجه جوانان بود و مطالبی که به اشتراک می گذاشت، توسط دیگران دنبال می شد. این دختر جوان اخبار زندانیان سیاسی گم‌نام را در صفحات مجازی خود به اشتراک می گذاشت و اطلاع رسانی می کرد.

یکی از دوستان سپیده می گوید: «او یک فرد سیاسی نیست و به هیچ حزب و گروهی وابستگی ندارد بلکه یک شهروند عادی است که نسبت به مسایل اجتماعی پیرامونش احساس مسوولیت می کرده است.»

ماموران امنیتی در هر دو بار مراجعه به منزل پدری سپیده، وسایل شخصی او را تفتیش می کنند. جریان بازداشت او با اعتراض اعضای خانواده اش مواجه می شود ولی ماموران امنیتی خانواده او را تهدید می کنند. آن ها به خواهران سپیده می گویند بهتر است شما که مشاغل دولتی دارید، به جای مصاحبه و ورود به این مساله، برخورد منطقی با جریان داشته باشید چون در غیر این صورت، شغل‎تان را از دست خواهید داد.

به گفته دوست سپیده، آن ها به شدت خانواده و پدر و مادر این دانشجو را تهدید می کنند که به هیچ عنوان با رسانه ها گفت و گو و خبررسانی نکنند.

روز گذشته سپیده قلیان از محل بازداشتگاه، تلفنی با خانواده اش تماس می گیرد. او با ضجه و گریه به مادرش می گوید: «این ها تاکید می کنند که خبر بازداشت من به بیرون درز نکند.»

در حالیكه، كارگران هفت‌تپه‌ای و خانواده‌های بازداشت‌شده‌‌ها، امروز در پانزدهمین روز اعتصاب، در مقابل فرمانداری تجمع و خواستار آزادی بازداشتی‌ها شده‌اند، كانال سندیكای كارگری نیشكر هفت‌تپه خبر داد كه تمامی اعضای مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت‌تپه و چند فعال کارگری و یک خبرنگار زن در بازداشت هستند. افراد دیگری که گفته می‌شود در بین بازداشت شدگان هستند از دیگر همکاران شاغل و برخی مدیران شرکت می‌باشند، که بعد از حضور آنان جهت پیگیری وضعیت بازداشت شدگان، بازداشت شدند. اسامی تعدادی از نفرات بازداشت شده، به شرح زیر است:
- اسماعیل بخشی- نماینده تجهیزات
- پویا بشمه- خوراک دام
- سعید منصوری- نماینده تحقیقات
- جلیل احمدی- نماینده کشاورزی
- عظیم سرخه- نماینده خدمات پشتیبانی
- مهدی داوودی- خدمات پشتیبانی
- سعید الکثیر- حراست
- علیزاده- حراست
- امید آزادی- کارخانه شکر
- سید حسن فاضلی- نماینده تجهیزات
- صمیر احمدی- تجهیزات
- مهندس سلامات نیا- مدیر تجهیزات مکانیکی
- عماد کثیر- نماینده زیربنایی
- محمود سعدی- تجهیزات
- مسلم ارمند- نماینده تجهیزات
- محمد خنیفر- تجهیزات
- خالد تمیمی- مدیر ترابری
- سپیده غلیان- خبرنگار

طبق گفته‌ها، وکیل کارگران بازداشتی، با وکالتی که از نمایندگان کارگری در دست داشت، برای اعلام وکالت در محل بازداشتگاه شوش حاضر گردید که دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش اعلام نمودند تاکنون گزارشی به دست وی نرسیده است.  علت این بازداشت‌ها هنوز مشخص نیست و تاکنون کسی درباره آن چیزی نگفته است. نمایندگان کارگری بعد از پایان تجمع اعتراض دیروز و در حین راه بازگشت به شرکت بازداشت می‌شوند. این در حالی است که پیش از این استاندار خوزستان اعلام کرده بود که تجمعات کارگران نیشکر هفت تپه کاملا مسالمت آمیز بوده است و از سویی تجمع مسالمت آمیز و آرام آن ها برای خواسته های صنفی مورد حمایت مردم شهرستان شوش و اصناف مختلف بوده است.
مهدی فلاحتی: قالیباف در سال ۸۴ به دلیل قاچاق مواد مخدر مجرم بود
https://youtu.be/MKu02nxy2XM

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen