Mittwoch, 21. Mai 2014

رقصندگان شاد ویدئوی 'هپی' اکنون غمگین و در بند رژیم اسلامی!


 
FreeHappyIranians

بی بی سی - پلیس ایران می گوید همه کسانی که در نسخه ایرانی موزیک ویدئوی آهنگ خوشحال (Happy) ساخته فرل ویلیامز در ایران نقش آفرینی کردند، شناسایی و بازداشت شده اند.
فرل ویلیامز، در صفحه فیس‌بوک خود نسبت به بازداشت جوانان ایرانی ابراز تاسف کرده و نوشته است: «اینکه این بچه‌ها به خاطر تلاششان برای گسترش شادی‌ بازداشت شدند، چیزی فرا‌تر از غم‌انگیز است».
ویدئوی حذف شده گروه Happy که بخاطر ساخت این ویدئو بازداشت شدند
SAD TIMES
مدیر هنری و بازیگر فیلم کوتاهی که روی آهنگ Happy فارل ویلیامز ساخته شده، پیش از دستگیری، در فیس‌بوک خود از کسانی فضای ایران را سیاه و تاریک نشان می‌دهند انتقاد کرده بود

These Young Iranians Arrested for Recording Tehran Version of Pharrell Williams's "Happy"

IranWire reached a source informed about the nature of the arrests. “All of the young producers received phone calls informing them that a friend had suffered a car accident and required their help. When they arrived at the address they had been given over the phone, security forces were waiting to arrest them.” Security forces have also allegedly threatened the families of those arrested that if they speak to any media about the detentions, their children will not be released. The source said that each family has paid a bail of 30 million toman, the equivalent of $10,000, and been told if they comply with the demand not to speak to any media outlets, their children will be released tomorrow, Wednesday.
بازداشت دختر و پسرهایی که با آهنگ فارل در پشت بام رقصیدند
رییس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه متهمان سه پسر و سه دختر هستند، اظهار کرد: آنان ضمن اعتراف به اقدامات مجرمانه خود بیان کردند: ما توسط یک زن (از دستگیر شدگان) و یک مرد اغفال شدیم و آنان با وعده خوانندگی و هنرپیشه شدن ما را مجاب به انجام این کار کردند ضمن اینکه بدون اجازه ما تصاویر را در شبکه‌های مجازی پخش کردند
این مقام انتظامی گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در آخرین مرحله از عملیات خود عامل اصلی که “س.س” نام داشت و اقدام به تهیه و انتشار این کلیپ مبتذل در فضای مجازی کرده بود را دستگیر کردند.

گزارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی در این رابطه
New version of happy performed by people in iran
جوانان تهرانی که همراه «کمپین شاد» فرل ویلیامز، خواننده آمریکایی، ویدئوهای رقص و شادی‌شان را در یوتیوب منتشر می‌کردند، دستگیر شدند. در شبکه‌های اجتماعی اینترنت هشتگی برای خواست آزادی این افراد در حال گردش است
ساعاتی پس از اعلام خبر بازداشت این عده، فرل ویلیامز در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: "بسیار مایه تاسف است که این بچه‌ها به خاطر تلاش برای ترویج شادی دستگیر شده‌اند".
حسین ساجدی نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در گفت و گو با تلویزیون دولتی ایران، ضمن تائید بازداشت این افراد گفت که این دختران و پسران در دو ساعت شناسایی و ظرف شش ساعت همه دستگیر شده اند.
کلیک در گزارش تلویزیون ایران که با جمله "آبرویی که در سراب تست بازیگری ریخته شد" آغاز می شود، آمده که این افراد توسط گروهی"اغفال" شده اند.
در این گزارش بازداشت شدگان که چهره های آنها مشخص نیست می گویند که به آنها گفته شده قرار است برای فیلم سینمایی مجازی از آنها تست بازیگری گرفته شود.
آنها می گویند که به آنها گفته اند که قرار نیست چیزی که ضبط می شود در جایی پخش شود.
بنا بر برخی از گزارش‌های تائید نشده تعداد افرادی که در این رابطه دستگیر شده اند سیزده نفر بوده، اما منابع رسمی تعداد قطعی بازداشت شدگان را اعلام نکرده اند.
در این ویدئو کلیپ چند دختر و پسر ایرانی نشان داده می شود که با آهنگ "هپی" در کوچه‌های تهران و روی پشت‌بام در حال رقصیدن هستند. این ویدئو در در روزهای اخیر ده‌ها هزار بیننده داشته است.
بازسازی ویدئوی "هپی" که از موفق ترین و پرفروش ترین ترانه های ماه های اخیر بوده است، در سراسر جهان رایج شده است و صدها نمونه از بازسازی این ویدئو و رقصیدن جوانان با این آهنگ در فضای مجازی دیده می شود.
چندی پیش ویدئوی تازه ای از رقص شماری از مسلمان های بریتانیایی با این آهنگ در سایت یوتیوب با استقبال زیادی کلیک روبه رو شد.
این کلیک موزیک ویدئو که "مسلمان های خوشحال بریتانیایی" نام دارد، از زمان انتشارش بر روی سایت یوتیوب در ۱۵ آوریل بیش از یک میلیون و ۱۶۰ هزار بیننده داشته است.

Kianoush Ramezani


Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen